sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

ZAFER

ZAFER

Suay Karaman

03 Eylül 2018, 19:46
Bu makale 218 kez okundu

30 Ağustos 1922 tarihinde Kütahya Dumlupınar’da kazanılan Başkomutanlık Meydan Savaşı, emperyalizmin yenilişini dünyaya haykırırken, aynı zamanda Türk milletinin de kurtuluşunu müjdelemekteydi.

Bu büyük zafer sonucunda, Osmanlı Devleti tümüyle ortadan kalkmış, Türklere sadece Anadolu’nun ortasını layık görenler, Türk ordusu karşısında erimiş ve tüm hayalleri Ege’nin serin sularına gömülmüştür. Bu büyük zafer sonucunda Lozan’a giden yol açılarak, tam bağımsız, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Bizleri bugünlere ulaştıran büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi minnetle, özlemle, saygıyla anıyoruz.


Ancak 96 yıl önce ülkemizden kovduğumuz emperyalistler, bu yenilgilerinin rövanşını almak için, önce eşsiz liderimiz büyük Atatürk’ün ölümünü beklemişler; sonra yapılan ikili anlaşmalarla içimize sızmışlar ve ardından Türkiye’nin NATO’ya katılmasından itibaren ülkemizin bağımsızlığını yok edecek açık - gizli etkinliklerini sürdürmüşlerdir.


Bugün, şimdiye kadar görülmemiş ölçüde siyasal ve ekonomik krizlerle boğuşan ülkemizde vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve devletimizin varlığı büyük tehdit altındadır. Emperyalist güçler ve yerli işbirlikçileri tarafından Türk Ordusuna karşı yapılan hain planlar ile yurtsever aydınlara karşı saldırılar sürmektedir.


Dindar ve kindar gençlik yetiştirme sevdası, ülkemizi bölünmeye, laik ve demokratik cumhuriyetimizi ortadan kaldırmaya, ulusal ne varsa yok etmeye çalışan iktidarların elinde patlamıştır. ABD’nin göreve getirdiği iktidarlar, sahte kabadayılıklarla durumu idare etmeye çalışmaktadır ancak siyaseten ve ekonomik olarak yolun sonuna geldiklerinin farkındadırlar. Durumu kurtarmak için Milli Eğitim Bakanlığı, ulusal bayramları yeniden kutlama programına almış ve Atatürkçülükle ilgili konuların derslerde işlenmesine karar vermiştir.


Bu ve buna benzer yapılanların sadece göz boyama olduğunu anlamalıyız. 16 yılda güzel ülkemizi bugünkü perişan duruma getirenlerin, aydınlık gelecek için, ulusal olma adına ve Atatürkçülük için yapabilecekleri hiç bir şey yoktur ve olamaz da,

Son yıllarda destan üstüne destan yaratılmaya başlandı, asıl destan Mustafa Kemal Paşa’nın emperyalistleri dize getirdiği 30 Ağustos tarihidir. Bu tarihi, başka tarihlerle karıştıranların, ya akılları ya da çıkarları karışmıştır. 30 Ağustos tarihindeki zaferi gölgelemeye, yok etmeye kimsenin gücü yetmez. Çünkü bu zafer milletin kalbindedir, Atatürk’ün çağdaş yolundan gidenlerin içindedir.


Ülkemizin kurtuluşunun ve kuruluşunun öncüsü olan ve 96. yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, bizlere yeni yeni zaferler getireceğine olan inancımızla hep birlikte bağırıyoruz: “Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa.”

 

Yorum Gönder