sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

Ya Bandırma Vapuruna Bineceksin, ya da Savrulup Gideceksin

Ya Bandırma Vapuruna Bineceksin, ya da Savrulup Gideceksin

Cengiz Yücel Özgür

06 Eylül 2018, 00:17
Bu makale 262 kez okundu

Suriye rejimi bütün teröristleri İdilp'e sürdü...

Dış İşleri Bakanımız, Suriye/İdilp gelişmeleriyle ilgili şöyle beyanatta bulunuyor:

"Amaçları İdilp'i ele geçirmek. Bu saldırıyı uygun bulmuyoruz"

Beyanata bakar mısınız?!.. "Ele geçirmek?" İdilp neresi? Suriyenin bir kenti değil de bir başka ülke toprağı mı ki, Suriye İdlip'i "ele" geçirmeye çalışsın? Tam tersine Suriye, emperyalizmin desteğiyle teröristlerin istilasına uğrayan bir kentini kurtarmaya çalışıyor. Hem de aslanlar gibi!..

Erdoğan/Hükümeti hala şaşkın. Önasya (Ortadoğu) da hala tavrını netleştirebilmiş değil. ABD'den tokat üstüne tokat yedikçe Avrasya ya yaklaşıyor, Çin, Rusya ve İran ile iyi ilişkiler kurmaya çalışıyor, bu kapsamda Rusya-İran-Türkiye'den oluşan Astana toplantıları yürütüyor ama meselenin asıl merkezi olan Suriye ye hala düşmanlık yürütüyor!..

Öyledir, ABD'ye yaranabilmek ve iktidarda kalabilmek için kendini BOP Eş Başkanı olarak piyasaya sürersen, hiç bir suçu-günahı olmayan bir Ülkeye ve onun Cumhurbaşkanı'na ağza alınmayacak hakaretlerle düşmanlık yaparsan, teröristleri eğitip-donatıp-silahlandırıp sınırdan elin Vatanına saldırtırsan böylesine tarihi bir mecburiyet karşısında bile dostluk elini uzatmaya yüzün olmaz, içine düştüğün komplekslerinin girdabında dibe doğru çekilirsin. Bu tavrın böyle giderse girdabın dibinde boğulup gideceksin.

Artık anla! ABD'ye taşeronluk yapmaya kalkışmakla hem Vatanımızı tehlikeye soktun, hem komşularımızla aramızı açtın, hem de halkımızın güvenliğini riske soktun. Halkımız her yönden sıkıntılar içinde ama sen hala akıllanmadın ki, saraylar yaptırmayla uğraşıyorsun. Mustafa Kemal'in "Ordular İlk Hedefiniz Akdeniz" dediği 26 Ağustos gününde sen Malazgirt'i kutluyorsun.

Deniz bitti!.. Bundan sonrası yok artık senin için. Ya adam gibi Bandırma Vapuru'na bineceksin ve yalpalamadan, kaypaklık yapmadan mertçe bir politika izleyeceksin, ya da bir bilinmeyene doğru savrulup gideceksin!..

06 Eylül 2018

Yorum Gönder