sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Erdoğan Bayraktar'ın Açıklamaları

25 Aralık 2013 Çarşamba 17:11
Bu haber 172 kez okundu

İstifa haberinden çok Başbakan Erdoğan ile ilgili yaptığı açıklama Erdoğan Bayraktar'ı gündemin birinci sırasına yerleştirdi.. O açıklama, anamuhalefet cephesinde de yankı buldu, Parti Sözcüsü Haluk Koç'tan zehir zemberek eleştiriler geldi.. İlgili bakanlara "Mızrak çuvala sığmayınca hazırlanan istifa dilekçelerini imzaladınız" diye seslenen Koç, Başbakan Erdoğan'a da istifa çağrısı yaptı..

Erdoğan Bayraktar'ın Açıklamaları
"Sayın başbakan şuanda Türkiye'nin önünde bir numaralı kuşkulu kişidir. Bunu biz değil kabinedeki bakanı söylemiştir."

Şok etkisi yaratan açıklamasıyla gündemin birinci sırasına yerleşen Erdoğan Bayraktar'ın sözleri, anamuhalefetin de öncelikli gündemi oldu.. Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Parti Sözcüsü Haluk Koç, önce Erdoğan Bayraktar'a seslendi, "İstifa için neden bu kadar bekledin?" diye sordu.. 

"Oğulları tutuklandıktan sonra bile istifa erdemini göstermeyenler mızrak çuvala sığmayınız kendilerine hazırlanan istifa dilekçelerini imzalamıştır. testi kırıldı çanak çömlek patladı, takke düştü kel göründü. teşhir ettiniz kendinizi. Hesap ödeme günü geldi, aşağıdan yukarıdan yolun sonu göründü."

Ardından da Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi Haluk Koç.. Erdoğan Bayraktar'ın ardından Başbakan'a bir istifa çağrısı da o yaptı.. 

"Bir tuğla çekildi duvar çöküyor.. arkasındaki görünecek. seni gidi çakma usta seni... Vatandaşa din imam, size han hamam başbakan bu akşamı beklemeden derhal istifa etmelidir. Siyaseten ve hukuken başbakan şu anda boştadır. Malı götürmeye başladığınız zaman toptan götürüyorsunuz, hesap vermeye gelince perakende. toptan defolun gidin, düşün bu milletin yakasından artık. "

Koç, soruşturma karşısında hükümetin aldığı tavrı eleştirdi.. 

"Bu bir yönetim krizini aşmış bir devlet krizine dönüşmüştür. bu milletin sabrını test etmeyin. Bu milletin dinini sömürerek "hesabımı halka ve hakka veririm" diye kükreyenler yolsuzluklarına yüce allah'ı perde yapanlar er geç çarpılacaklardır, çarpıldılar da belalarını kendilerinden buldular. "

Ve yeni operasyona müdahale edilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı’nın Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le ikinci kez bir araya geldiği iddiaları.. Koç, o iddialara da değindi, bir de çağrıda bulundu..

"Çolakkadıya sesleniyorum sayın savcım siz yolsuzlukları ortaya çıkarmaya göreviniz gereği mahkumsunuz. Siz cumhuriyet savcısısınız, akp'nin savcısı değilsiniz. Adalet bakanının baskına karşı durmak zorundasınız. "
banner6

Yorum Gönder

@name x