sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Türkiye, Riyad el-Esed'i Suriye'de tutuklu bulunan ajanlarla değiştirmek istiyor

13 Eylül 2012 Perşembe 00:17
Bu haber 281 kez okundu

Türkiye MİT teşkilatı, Suriye'de tutuklanan bazı Türk askeri ve istihbarat subaylarının serbest bırakılması için bazı Suriyeli Firari subayları Beşar Esed yönetimine teslim etmek istiyor.

Türkiye, Riyad el-Esed'i Suriye'de tutuklu bulunan ajanlarla değiştirmek istiyor

Lübnan'da yayınlanan "El-Benna" gazetesinin bugünkü sayıısnda çıkan bir habere göre Ankara yönetimi "Riyad el-esed" ve "Muhammed Şabluğ" gibi bazı Suriyeli firari subayları terör girişimlerinde bulunmak suçlamasıyla Suriye'de yakalanan 43 Türk subayı ile takas etmeyi planlamaktadır.


Bu habere göre Suriye güvenlik güçleri Halep şehrinin bazı kesimlerinin teröristlerden temizlenmesi operasyonunda, Suriye hükümetine karşı mücadele için Telaviv'de eğitim alan 43 Türk subayı yakalanmıştı.

Öte yandan Radikal gazetesi dış haberler müdürü Fehim Taştekin radyomuza verdiği bir demeçte, Türkiye'nin Suriye'deki huzursuzluklardaki rolüne temasla, Beşar Esad yönetimini devirmek amacıyla Ankara'nın girişimlerinin sivil alandan askeri alana kaydığını söyledi.


Bazı batılı devletler ve onların Türkiye gibi bazı bölgesel ortakları Suriye krizinin başından beri Suriye'de olaylarını körükleyerek muhalifleri ve teröristleri silahlandırmakta ve kışkırtmakta ve bu ülkeye dış askeri müdahale için gerekli ortam hazırlamaktadırlar.

Yorum Gönder