sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara ilişkin operasyon: Gözaltılar var

06 Ocak 2021 Çarşamba 09:25
Bu haber 14 kez okundu

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri atanan yeni rektör Prof. Dr. Melih Bulu'yu protesto etmek için eylemlerine devam ederken, '2911 sayılı Kanun'a muhalefet' ve 'görevli memura mukavemet' suçlarını işledikleri tespit edilenlere yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara ilişkin operasyon: Gözaltılar var
 Boğaziçi Üniversitesi'ne Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanması ile başlayan protestolar devam ederken, protestolar sırasında '2911 sayılı Kanun'a muhalefet' ve 'görevli memura mukavemet' suçlarını işledikleri tespit edilen kişilere yönelik operasyon yapıldı.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince Özel Harekat polislerinin desteğiyle sabah erken saatlerde önceden belirlenen 6 adrese eş zamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Şişli ve Maltepe'de belirlenen adreslere operasyon düzenleyen polis ekipleri, 14 kişiyi gözaltına aldı. Dün gerçekleştirilen operasyonlarda ise 22 kişi gözaltına alınmıştı. Vatan Caddesi'ndeki emniyet yerleşkesinde bulunan 36 kişinin işlemleri sürüyor.

Yorum Gönder