sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

TÜRK BİR DEV OLAYI

TÜRK BİR DEV OLAYI

Röportaj

20 Aralık 2011, 19:17
Bu röportaj 2789 kez okundu
AVRASYA BİRLİĞİ İÇİNDE TÜRK DÜNYASINDAN DEVAM;

Zafer Yücel:
 İsmail Bey bize şu Türk bir Dev hareketi ile ilgili neler anlatabilirsiniz?

İsmail Kalay:
Emperyalistlerin desteklediği Türk bir dev oyunlarını da biz bozduk.

Başlangıçta da olumlu gibiydi herşey.

Teşkilatlanma görevini ben aldım, koşturdum yırtındım teşkilatlanmayı kendim yaptım. İl ve ilçeler olarak sefer Özdemir ile 30 ekim 2009 da Ankara’da Anadolu gösteri merkezinde sözde kurultay yaptık. Ertesi gün Çalıştay yapacaktık Çalıştay’ı kaynatmaya kalktı, resmiyete karşıyım dedi. Bu bana tuhaf geldi, yüz yüze bayağı bir görüştüm, bana Türk bir Devin patent hakkını ABD de aldım kimse kullanamaz dedi, yönetim kurulu falan tanımam ben ne dersem o olur dedi.

  Hiç bir alt yapı yok, yılbaşından sonra yazışmalardan konuşmalardan da netice alamayınca oturduk yönetim kurulu ve teşkilatlar olarak toplantı yaptık. 36 il başkanı ve yönetim kurulu 2 il başkanı ve yönetim kurulundaki 3 kişi Sefer Özdemir’in adamıydı. Hatta biri çok derde sefer Özdemir’in başkanı olduğu yerde yanında çalışan biri idi. Sefer Özdemir’le beraberiz dediler, diğer 34 il başkanı ve tüm yönetim kurulu ayrılıp yine önceki gibi Türk birliği platformu olarak devam kararı aldık. 

Bağımsız çalışanlarda vardı, mesela Kocaeli afyon gibi onlar biz kimseye bağlı değiliz il olarak bağımsız çalışıp kendi kararlarımızı alırız yeri gelince beraber hareket ederiz diyen kişilerdi. Zaten onlar toplantıya da katılmadı ve devam ettik, önce dr Mustafa Morkoyun’u başkan yaptık. İyi birisi idi yine severim kendini fakat işlerinden dolayı katkı sağlayamadı ve yönetim içinde bu çatlağa sebep oldu. 

Sonra ihsan serini başkan yaptık, onu da severim yine ama onunda bazı sorunları vardı oda tuttu bir gün bir kişi getirdi. Bu kişi Türk birliği platformu adına yazılar yazmış uyardık yine devam etti sonrada kalkmış İHH’ ya yazmış. Bunları yaparken hiç Türk birliği ile de alakası yok, ama Türk birliği adına yazıyor birde kalkıyor İHH’dan özür diliyor. Yönetim karışıyor, benim haberim oluyor, yönetim kurulu toplantısı istiyorum, toplantı yapılıyor ve bu şahıs uzaklaşılıyor, bu kişinin ilişiği kesiliyor, ihsan serin buna çok bozuldu ve istifa etti. 

Derken yönetim kurulu Fethiye’ye yanıma geliyor toplanıyoruz. Bir arkadaş aday oluyor hiç kimse bu Arkadaşın adaylığını kabul etmiyor, oturuluyor konuşuluyor, istemememe rağmen oy birliği ile beni başkan ilan ediyorlar. Sen varsan devam, sen yoksan bu hareket burada bizim için bitmiştir, sensiz bu hareket asla başarılı olamaz deniliyor ve kabul ediyorum. 

Hemen akabinde derneğimizin baş vurusunu yapıyorum, yurt içi ve yurt dışı dünyanın her yerinde şube temsilcilik açabilir diye. 23 gün gibi bir sürede onaylatıyorum ve hemen Türk birliği isminde gazete çıkartmaya başlıyorum ama tek başıma uğraşıyordum desem yalan olmaz. Yani Türk Bir Dev oyunu bozulmuştur ve gerçek Türk birliği hareketini biz yürütüyoruz bu yüzdende şimşekleri üzerimize çekmiş durumdayız.

Hala maddi manevi her türlü yük benim sırtımda, azimle mücadelemi veriyorum. Senaryo suçlamalarla saldırdılar ama gerçek dışı ve dayanaksız olduğu için yasal yollardan bir şey tutturamadılar. Gazetemizin ismi Türk birliği olduğu için ‘’Türk intikam birliği’’ adında ama aslı olduğu şaibeli bir örgüte bağlamaya çalıştılar. Sanalda saldırılar devamlı var sayfalar e posta adreslerim kırılıyor, çalınıyor maddi manevi çökertmek için olmadık yollara başvuruyorlar ama netice alamıyorlar çünkü yaptığım her işin hesaplamasını yaparım, cevabını veremeyeceğim hiç bir şeyi yazmam ve konuşmam. 

Türk bir devi deşifre ettiğim için uğraşıyorlar Fethullahın kim olduğunu bildiğim için harcanmaya çalışılıyorum ama Türk dünyası her zaman arkamdadır buna da inanıyorum. Zaten geçen sene bana karşı tertiplenen olayda Azerbaycan, Macaristan Türk birliği başkanı İsmail kalaya yapılan bu soruşturma değil Türk dünyasına yapılan saldırıdır diyerek tepkilerini koydular hem TV ler de hem gazetelerinde buna birinci haber olarak yaptılar yoksa o zaman tıkmışlardı beni içeri. 

Günümüz Türkiye’sin de içeri tıkılmak için suçlu olmaya gerek yok, önce içeri tıkıyorlar sonrada senaryoyu yazıyor kılıfına uyduruyorlar. İçerde delil arama bahanesi ile 4 yıldır yatanlar var, TCK ya göre 5+2 Sene delilsiz hapis edilip TMK na göre 2 ile çarpılarak 10 sene hapis çıkarılabilir, 3 senedir yatanlar hala suçlarının ne olduğunu bilmiyorlar. 10300 sayfa iddianameyi okuyacaksın savunma hazırlayacaksın, hangi hukukta var bu zafer bey? Suçu atan ispatlar iftiraya uğrayanın suçsuz olduğunu ispatladığı nerede görülmiş, şüpheden bile sanım yararlanır, çok şey söylemek geliyor içimden ama hadi neyse… 

Yorum Gönder