sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Genç ressamlar büyüledi

24 Kasım 2014 Pazartesi 18:09
Bu haber 369 kez okundu

Taurus AVM’nin düzenlediği “1.Yunus Ensari Resim Yarışması”’nda ödüller sahiplerini buldu. Taurus AVM Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari, kapılarının sanata ve sanatçıya sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

Genç ressamlar büyüledi
Taurus AVM’de düzenlenen 1.Yunus Ensari Resim Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Eserleri sergilenmeye başlanan ressamlar, çalışmaları ile sanatseverlerden tam not aldı. Prof. Dr. Fevzi Karakoç, Prof. Dr. Tansel Türkdoğan, Prof. Dr. Zafer Gençaydın, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Sait Rüstem ve Yalçın Gökbağ’ın jüri üyeliğinde gerçekleşen elemeler sonucunda birinciliği Damla Torun Oğuz, ikinciliği Osman Arık üçüncülüğü ise Ezgi Yüksel kazandı. Oğuz ve Arık, ödüllerini Taurus AVM Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari’den aldı. Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye alınan eserler, sanatseverlerin büyük beğenisini topladı.

-İNSANSIZ DOĞA-

Yarışmada birinci olan ‘Dağların Yüreği’ adlı eserin sahibi Damla Torun Oğuz yarışmayı medyadan öğrendiğini belirterek, “Eserim ‘İnsansız Doğa’ temasına dayanan bir seriden geldi. İnsan tarafından bırakılan izlerden arındırılmış doğanın nasıl olacağını yansıttım” dedi. “Klasik Otomobil” temalı  eserin sahibi, yarışma ikincisi Osman Arık ise, “Klasik otomobillerin ayrıntıları ve ruhu her zaman ilgimi çekmiştir. 3,5 ayda tamamladığım bu eserimde aracın çok küçük bölümünü bile resmetmem bazen günler aldı. Ödüle değer görüldüğü için çok mutluyum” dedi. Ödül töreninde konuşan Taurus AVM’nin Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari ise 18-40 yaş arası ressamlar arasında düzenlenen bu yarışma ile genç sanatçılara destek olduklarını belirterek, “Taurus AVM olarak henüz ilk yılımızı geride bırakmamıza karşın sürekli fark yaratma ve hep en iyi olmaya çalıştık. Biz sadece alışveriş yapılan bir mekan yaratma değil, bir yaşam merkezi olmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda sanatsal faaliyetlerin de her zaman destekçisiyiz. İlk resim yarışmamıza çok sayıda ilden gelen her biri birbirinden başarılı eserler bizleri oldukça mutlu etti. Yarışmamız ile Taurus olarak sanata ve sanatçıya verilen desteğin sürekli hale getirilmesini sağlamaya çalıştık. Desteğimiz hep devam edecek. Taurus'un kapısı sanata ve sanatçıya sonuna kadar açık” dedi. Genç ressamları desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya 28 ilden ressamlar 187 eser ile katıldı. Sanatseverler, eserleri 4 Aralık 2014 tarihine kadar Taurus AVM Platform A Sanat Galerisi’nde görebilecek. (ANKA)

Yorum Gönder