sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Pakistan’ın Yemen kararı

10 Nisan 2015 Cuma 08:34
Bu haber 255 kez okundu

Pakistan senato meclisi savunma komisyonu başkanı, İslamabad’ın asla Yemen’e saldırı konusunda Riyad’a yardımcı olmayacağını bildirdi.

Pakistan’ın Yemen kararı
Tesnim haber ajansının bildirdiğine göre Pakistan senato ve şura meclisleri ortak toplantısında konuşan Pakistan senato meclisi savunma komisyonu başkanı senatör Müşahid Hüseyin Seyyid, Yemen’de özellikle savunmasız kadın ve çocuklara karşı Arabistan’ın sürdürdüğü savaşta İslamabad’ın işbirliğinde bulunmasının ülkenin iç güvenliğine yönelik bir tehdit sayılacağını bildirdi.

Pakistan’ın Yemen’de Arabistan’a destek vermesi yönündeki taleplere karşı çıkan Pakistan senato meclisi savunma komisyonu başkanı Amerika’nın IŞİD’e karşı mücadelede katkıda bulunması talebini de reddetti.


Öte yandan Pakistan başbakanının dışişleri ve milli güvenlik müşaviri Sertac Aziz  dün İslam Abad’da İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, milletvekillerinin, Pakistan’ın Yemen savaşına katılmasının doğru olamayacağı konusunda görüş birliği içinde olduklarını ve Pakistan’ın Yemen’de hiçbir askeri saldırıya katılmaması gerektiğini bildirdi.

Yorum Gönder