sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Pakistan’da Kıtlığın Bedeli 87 Ölü

23 Ocak 2016 Cumartesi 08:54
Bu haber 174 kez okundu

Tasnim haber ajansının bölge bürosunun Ekspres News’ten aktardığına göre Pakistan’ın Sind eyaletine bağlı Tharparkar kasabasında kıtlıktan hayatını kaybeden çocukların sayısı 78’e ulaştı.

Pakistan’da Kıtlığın Bedeli 87 Ölü
Ekspres News’in bildirdiğine göre besin maddesinin azlığı ve çeşitli hastalıkların baş göstermesi nedeniyle Tharparkar’da hayatını kaybeden çocukların sayısı günden güne artıyor.

En son ulaşan bilgiye göre Tharparkar’da kıtlık nedeniyle 9 çocuk daha hayatını kaybederken 200’den fazla çocukta şehrin çeşitli hastanelerinde yatıyor.

Kıtlığın kurbanları bu hususta şu açıklamaları yaptılar: “Çocukların ölümü Sind eyaleti yöneticilerinin ve hastane yetkililerinin gereken önemi göstermemesinden kaynaklanıyor. Bunca ölüme rağmen hastanelerde yatan hastalara hiçbir olanak sunulmuyor.”

Başlangıçta Sind eyaletine bağlı kasabaların en büyük sorunu olan kıtlık, Pakistan hükümetinin gereken önlemleri almaması sonucu ülkenin temel sorunu haline gelmiştir.

Tharparkar’da yeterince besin maddesinin ve içecek suyun olmamasından dolayı 2014 yılında 600’den fazla çocuk hayatını kaybetmişti ve yeni yılda da bu devam ediyor.

Yorum Gönder