sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

TDB: Suriyeli kadın meslektaşımızın infazını lanetliyoruz

21 Ağustos 2014 Perşembe 14:54
Bu haber 1663 kez okundu

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), IŞİD isimli terör örgütünün, Suriye'nin Deyr Zor bölgesinde Ruyi Diyab adlı bir kadın dişhekimini, erkek hastayı tedavi ettiği gerekçesiyle idam ettiğini belirterek, “IŞİD'in bu çağdışı ve asla kabul edilemez gerekçe ile meslektaşımızı katledişini şiddetle lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

TDB: Suriyeli kadın meslektaşımızın infazını lanetliyoruz
 TDB’den yapılan açıklamada, IŞİD isimli terör örgütünün, Kuzey Irak ve Suriye'de sürdürdüğü katliamların ve insanlık dışı uygulamaların devam ettiğine dikkat çekildi. Bu katliamlar nedeniyle yurtlarını terk eden insanların çektikleri hastalık, açlık ve sefalet bir tarafa; gelecekleri konusunda dünyanın kaygısızca seyirci kalmasının, bölgede yaşanan korkunç dramın boyutlarını gözler önüne serdiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi: 

“Şiddet, nefret, ayrımcılık ve ötekileştirme söylemlerinden özellikle devlet erkanının kaçınması, sevgi ve birlik söylemlerinin artık hayatımıza girmesi; gün geldiğinde kapımızı çalacak muhtemel tehlike ve provokasyonlarda ülke olarak bizim gücümüz olacaktır.
 

Terör örgütü, en son Suriye'nin Deyr Zor bölgesinde Ruyi Diyab adlı bir kadın dişhekimini erkek hastayı tedavi ettiği gerekçesiyle idam etmiştir. Dr. Diyab, son 7 gün içinde sözde İslam Devleti tarafından infaz edilen birçok sivilden biridir. Kutsal bir görev yapan hekimler; insanlar arasında sosyal durum, dil, din, ırk, millet, cinsiyet, yaş, toplumsal ve ekonomik durum ayrımı yapmaksızın her koşulda hastalara yardıma koşar, onların acıları dindirir.
 

IŞİD'in bu çağdışı ve asla kabul edilemez gerekçe ile meslektaşımızı katledişini şiddetle lanetliyoruz. Bizler sağlık çalışanları olarak her zaman terörün karşısında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Tüm uluslararası camiayı bir kez daha Kuzey Irak ve Suriye'de sivil halka yönelik yaşanan katliamları durdurmaya davet ediyoruz.”
 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

other side effects 9 ay önce yorumlandı

The same thing to be the

0 Kişi beğendi.