sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

IŞİD içinde görev yapan İngiliz yakalandı!

29 Ocak 2015 Perşembe 16:40
Bu haber 957 kez okundu

SURİYE'de IŞİD saflarında çatıştığı ileri sürülen İngiliz vatandaşı Cabdiwahb Cige M., ülkesine dönmek üzere yasadışı yollardan geldiği İzmir'de polis tarafından yakalandı. Polise 'Mustafa Halid' adına düzenlenen sahte kimlik gösteren, ancak üst aramasında İngiltere pasaportu ele geçirilen Cabdiwahb Cige M., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede 'Resmi belgede sahtecilik' suçundan tutuklandı.

IŞİD içinde görev yapan İngiliz yakalandı!
Suriye'den yasadışı yollarla Hatay'a geçip oradan da İzmir'in Menemen İlçesi'ne gelen Afrika kökenli İngiliz vatandaşı Cabdiwahb Cige M., bir ihbar üzerine polis tarafından takibe alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Menemen'de S.A. tarafından karşılanan ve bir süre Ş.Ö.'nün işyerinde kalan Cabdiwahb Cige M.'nin terör bağlantısı olup olmadığını araştırırken, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de insan kaçakçılığı açısından çalışma başlattı.

Çalışmaların ardından harekete geçen polis, Cabdiwahb Cige M.'nin kimliğini kontrol etti. Cabdiwahb Cige M. polise 'Mustafa Halid' adına düzenlenmiş sahte Suriye kimliğini gösterdi. Gözaltına alınan Cabdiwahb Cige M.'nin üst aramasında ise İngiltere pasaportu ele geçirildi. 

Suriye'de IŞİD saflarında çatışmalara girdiği, ardından da ülkesine gitmek için önce Hatay'a oradan da İzmir'e geldiğini söylediği öğrenilen Cabdiwahb Cige M., 'resmi belgede sahtecilik' suçlamasıyla dün sevk edildiği adliyede tutuklandı. Cabdiwahb Cige M.'nin terör veya bir başka suçtan bağlantısının tespit edilemediği bildirildi.

İZMİR, (DHA)

Yorum Gönder