sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Emniyetin IŞİD'in yapılanması ile ilgili Raporu...

17 Kasım 2014 Pazartesi 13:13
Bu haber 776 kez okundu

Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı, IŞİD’in Türkiye yapılanmasıyla ilgili rapor hazırladı. İşte, örgütün hücreleri ve militan bulma yöntemi..

Emniyetin IŞİD'in yapılanması ile ilgili Raporu...
 IŞİD’in ülke genelinde 15'e yakın ilde hücreleri olduğu bilgisi raporda yer aldı. 10 kişiden oluşan hücreler arasında telefon görüşmesi dahi hiçbir iletişimin olmadığı raporda belirtildi. Rapora göre, örgütün en fazla hücresi Hatay, Adana, Konya ve Gaziantep’te bulunuyor. Militan bulmakla görevli bu hücreler, iki aylık eğitimlerin ardından yaşları 16-35 arasındaki gençleri 10'ar kişilik gruplar halinde Suriye'ye geçiriyor.

SORUNLU GENÇLER

Raporda örgüte katılan gençlerin özellikleri ile ilgili de kapsamlı bilgiler yer aldı.Hedef olarak özellikle aileleriyle sorun yaşayan, işsiz, uyuşturucu veya alkol bağımlısı, yüz kızartıcı suçlardan dolayı ceza alan kişilerin seçildiği belirlendi. Bu arada Kobani'de IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar aralıklarla sürüyor. IŞİD, şehrin doğu kesimdeki Kürt grupların mevzilerine atış yaptı.

BİR REHİNE DAHA İNFAZ EDİLDİ

Terör örgütü IŞİD, Irak’ta sağlık görevlisi olarak çalışan ve rehin alındıktan sonra Müslüman olarak Abdülrahman adını alan İngiliz rehine Peter Kassig’i öldürdüğünü duyurdu. Kassig, böylece Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff’tan sonra öldürülen bir başka yabancı rehine oldu.

Yorum Gönder