sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Türkiye, terörist devşirme ve Suriye’ye gönderme merkezidir

30 Kasım 2015 Pazartesi 08:14
Bu haber 189 kez okundu

Çeçenistan Başkanı Ramazan Kadirov, Türkiye’nin IŞİD ile mücadele etmediğini tam tersine terör örgütü ile ticaret yaptığını ifade etti.

Türkiye, terörist devşirme ve Suriye’ye gönderme merkezidir
Türkiye’nin Rusya’nın Su-24 uçağını düşürdükten açıklama yapan Kadirov, Ankara’nın uzun süre pişman olacağını söylemişti. Çeçen lider, bu kez Türkiye’nin IŞİD ile ticaret yaptığını da belirtti. İnstagram hesabından açıklama yapan Kadirov, Türk basını ve sosyal ağ kullanıcıların Türkiye’nin Çeçen halkına yardım ettiğini yazdığını söyledi. Kadirov, “Türkiye, Çeçenistan ve benim halkıma nerede, ne zaman ve nasıl yardım yaptı gösterin. En azından bir okul, hastane, cami veya anaokulu bedavadan yapıldığını gösterin.” diye konuştu. Kadirov, “Evet, Vahhabilere, teröristlere yardım ettiniz, para topladınız. Udogovları, Umarovları ve Basayevleri iyileştirdiniz. Onların uzantıları terör eylemi yaparak Çeçen halkını yok ediyordu. Bu mu yardımınız?” dedi.

Türkiye’nin terörist hazırlama ve Suriye’ye gönderme merkezi haline geldiğini ifade eden Kadirov, “Bütün dünyadan gelen teröristler Türkiye üzerinden oraya gidiyor. Türkiye IŞİD ile mücadele etmiyor, onunla ticaret yapıyor, petrol alıyor ve binlerce Müslümanı öldüren İslam düşmanlarını finanse ediyor.” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder