sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Rusya ve Azerbeycan liderleriyle ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını duyurdu

10 Kasım 2020 Salı 01:08
Bu haber 84 kez okundu

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ve Rusya devlet başkanlarıyla ateşkes için ortak bir bildiri imzaladıklarını duyurarak, bunun kendisi ve Ermenistan halkı için 'son derece acı verici' olduğunu ifade etti.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Rusya ve Azerbeycan liderleriyle ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını duyurdu
 Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Dağlık Karaba bölgesinde ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını ifade etti.


Paşinyan, bunun kendisi ve Ermenistan halkı için 'son derece acı verici' olduğunu ancak söz konusu kararın verilmesi gerektiğini belirtti.

Daha önce Azerbaycan tarafı, Karabağ'ın en büyük ikinci kenti olan Şuşa'da kontrolü ele geçirmişti.

 • 01:43

  Putin: Dağlık Karabağ'a barış gücü konuşlandırılacak

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuya ilişkin açıklamada bulunarak Karabağ bölgesine barış güçlerinin konuşlandırılacağı bilgisini verdi.

  Putin, açıklamasında tarafların mevcut askeri poziyonlarında kalacağını belirterek, ulaşım merkezlerinin açılacağını kaydetti.

  Rus lider, yeni ateşkes anlaşmasının, Dağlık Karabağ krizine her iki tarafın da çıkarına, uzun vadeli çözüm için koşullar yaratacağını umduğunu dile getirdi.

 • 01:13

  Kremlin: Karabağ'da savaşın tamamen durdurulması konusunda anlaşma imzalandı

  Kremlin'den yapılan açıklamada; Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin, Karabağ'da savaşın tamamen durdurulması konusunda bir anlaşma imzaladığı kaydedildi.

 • 01:11

  Paşinyan: Hem ben hem de Ermenistan halkı için inanılmaz derecede acı verici

  Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda "Rusya ve Azerbaycan devlet başkanlarıyla Karabağ'daki savaşın 13.00 itibariyle sona ermesine ilişkin bir bildiri imzaladım. Yayınlanmış olan açıklama metni hem ben hem de Ermenistan halkı için inanılmaz derecede acı verici" ifadelerini kullandı.

  Paşinyan'a göre karar, bölgedeki 'askeri durumun derinlemesine incelenmesi' neticesinde alındı.

Yorum Gönder