sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

Ermeni lobisi ABD Kongresinde Karabağ'ın Bağımsızlığını Kutladı

17 Aralık 2012 Pazartesi 10:59
Bu haber 348 kez okundu

Ermeni lobisi 1915 olaylarının 100. yıldönümü için, geçen hafta içinde "Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığının kutlandığı" bir toplantıyı ABD Kongre çatısı altında yaptı. Toplantı, Senato'ya ait Russell Binası'nda gerçekleştirildi.

Ermeni lobisi ABD Kongresinde Karabağ'ın Bağımsızlığını Kutladı
 ABNA- Böylece, ABD'de siyaseti önemli ölçüde belirleyen ve devletin para musluğunu elinde tutan Kongre'de üyelerin katılımıyla Azerbaycan'a ait bir bölgenin "bağımsızlık kutlaması" yapılmış oldu.

Toplantıya katılan ve sözde 'Dağlık Karabağ Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı' olarak sunulan Karen Mirzoyan, Amerikan Kongresi'nin bazı üyelerine madalya taktı.Ocak ayından sonra ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı olacak Ed Royce ile John Kerry'nin Dışişleri Bakanı olması durumunda Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı olması beklenen Robert Menendez de aynı toplantıya katıldı.

Karen Mirzoyan'dan madalya alan Temsilciler Meclisi üyesi Brad Sherman, Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını kutladıklarını ve ABD'nin Dağlık Karabağ'a doğrudan yardım yapmasını gündeme getiren ilk temsilci olduğunu söyledi. Bir diğer Temsilciler Meclisi üyesi Adam Schiff ise, Kongre'deki bazı ilgili komitelerin kilit üyelerine gönderdiği mektupta, ABD'den Azerbaycan'a askeri yardımlara son verilmesini istedi.
banner6

Yorum Gönder