sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

Azerbaycan İrana krşı öfke saçıyor

26 Mayıs 2013 Pazar 18:39
Bu haber 487 kez okundu

Azerbaycan cumhuriyeti yetkilileri eşcinsellerin yürüyüşünde hüsrana uğramanın ardından, medya çevrelerinden İran'a karşı propagandalarını arttırmalarını isterken, batılı ve Hıristiyan misafirlerin ülkede bulunması nedeni ile Ermenistan'a karşı her türlü propagandadan veya işgalci olarak tanımlamasından vazgeçmelerini istedi.

Azerbaycan İrana krşı öfke saçıyor
 ABNA- Yerel kaynakların belirttiğine göre Azerbaycan cumhuriyeti eşcinsellerin yürüyüşü için uluslar arası eşcinseller federasyonu ve Avrupa Konseyine taahhütte bulundu; fakat halkın yoğun tepkileri nedeni ile kendi tutumlarından geri adım atmak zorunda kaldı, özellikle Gürcistan ve Ermenistan'da halkın eşcinselleri bastırması, Bakü yönetimini zor durumda bıraktı.

Güvenilir bir kaynak yaptığı açıklamada Azerbaycan cumhuriyeti 2005 yılında Bakü'de sözde dünya Yahudiler kongresinin düzenlenmesindeki başarısızlığı ardından eşcinsellerin yürüyüşünü düzenlemeye kalkışması ikinci bir hatası sayılır.

Söz konusu kaynak Eurovision yarışmasına ilgi duyulmaması ve bu bağlamda yapılan itirazlar sebebi ile Eurovision koordinasyon komitesi sorumlusu Mihriban Aliova'nın yarışmaların açılış törenine katılmadığını belirtti.

Eurovision yarışmalarına sadece Azerbaycan halkı fazla ilgi göstermezken yarışmalar dolayısı ile ülkeye gelmesi beklenen 30 bin turist yerine 1000'den az turistin ülkeye geldiği belirtiliyor.

banner6

Yorum Gönder