sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

Azerbaycan cumhuriyeti ve Siyonist rejimin askeri işbirliği

28 Şubat 2012 Salı 12:27
Bu haber 435 kez okundu

Azerbaycan cumhuriyetinde İslamcı halk kesimlerinin tutuklanmasının yanı sıra, Bakû yönetimi ırkçı İsrail rejimiyle büyük bir askeri işbirliği ve 1.6 milyar dolarlık silah anlaşması imzaladı. Yüzde 95'i Şii Müslümanlardan oluşan Azerbaycan cumhuriyeti halkı, İslami düşünce ve değerler uyarınca ırkçı ve soykırımcı Yahudi milliyetçisi temelinde oluşturulan Siyonizm ideolojisine büyük bir kin ve nefret duydukları halde, Yahudi düşmanlığını reddetmektedir. Bu nedenle Azeri Müslüman halk kitleleri, Siyonist İsrail rejimiyle işbirliği ve dayanışmayı kesinlikle reddetmektedirler.

Azerbaycan cumhuriyeti ve Siyonist rejimin askeri işbirliği
 ABNA- Azerbaycan Müslüman halkına rağmen, Aliev hükümeti Siyonist hunhar İsrail rejimiyle insansız casusluk uçakları, füzesavar sistemleri ve uçak savar sistemleri satın almaktadır. Soykırımcı İsrail rejimi, askeri işbirliğiyle Azerbaycan cumhuriyetinin ordusuna sızıp, bu ülkenin bağımsızlığını da ortadan kaldırmaya ve kendine bağımlı kılmaya çalışmaktadır.

Siyonist casus uzman ve teknik elemanlar, Azerbaycan cumhuriyetinde konuşlandırılıp, Müslüman halkın sindirilmesinde etkin rol onamaktadırlar. Dünya Siyonizm'inin ölüm makinesi olan işgalci İsrail rejimi 1992 yılında Azerbaycan'da konsolosluk açarak bu İslam ülkesine sızmaya başladı. Irkçı İsrail rejimi 2001 yılında Haydar Aliyev iktidarı döneminde Bakû'de elçilik açma girişimlerini başlattı. Fakat İslam ve Arap ülkelerinin tepkisinden çekinen Bakû yönetimi, Siyonist rejimin bu teşebbüsünü sonuçsuz bıraktı.

İlham Aliev'in 2003 yılında iktidar olmasından sonra; Azerbaycan cumhuriyetinde İslami değerleri ortadan kaldırma, Camileri yıkma, İslami faaliyetleri sınırlandırıp yasaklama ve terörist İsrail rejimiyle işbirliğini geliştirme süreci başlatıldı. Günümüzde de Azerbaycan cumhuriyetinde Siyonist çeteler serbestçe faaliyetlerini sürdürdükleri halde inançlı Müslümanlar tutuklanıp, temel hak ve özgürlüklerinden mahrum bırakılmaktadırlar.

Azerbaycan İslam partisi, yoğun bir baskı altındadır. İlham Aliev yönetimi Müslüman kız öğrencilerin tesettürünü yasaklayıp, onların eğitim hakkını ayaklar altına almaktadır. Bakû yönetimi CİA ve Mossad terör ve casusluk örgütlerinin faaliyetlerini de desteklemektedir. İnsansız hava araçları da aslında Mossad Casuslarının denetiminde kullanılmaktadır. Bakû yönetimi ırkçı İsrail rejiminin Filistin topraklarının işgaline ve özellikle Kudüs'ün Siyonistler göçmenlerce işgal edilmesine karşı mücadele etmek amacıyla kurulan İslam işbirliği teşkilatına üye olduğu halde, Siyonist rejimle işbirliğini geliştirerek bu teşkilatın ilkelerini de ihlal etmektedir.

Azerbaycan cumhuriyetiyle Türkiye'nin "iki devlet bir millet" olduklarını ileri süren Bakû yönetimi terörist ve deniz korsanı olan katil İsrail rejiminin Mavi Marmara baskını sonrasında 9 Türkiyeli Müslüman'ın şehit edilmesini ve Türkiye ile Siyonist rejimin gerilen ilişkilerini göz ardı ederek ırkçı İsrail rejimiyle, askeri, enerji ve ekonomik işbirliğini geliştirme kararını aldı.

Bu bağlamda hunhar İsrail rejiminin Ulusal Altyapı Bakanı Uzi Landau 11 Kasım 2011’de Azerbaycan cumhuriyetine gerçekleştirdiği ziyaret, Bakû yönetimiyle Siyonist İsrail'in karanlık işbirliğini yeniden gündeme getirdi. Irkçı İsrail rejiminin şirketleri bu ikili işbirliği çerçevesinde Azerbaycan Müslüman halkının zenginliklerini yağmalamaktadırlar. İlham Aliev yönetimi dünya Siyonizm'iyle Amerika ve batılı güçlere yakın durmak için İslam karşıtlığını hızlandırıp, Laikliğe vurgu yapmaktadır. Irkçı İsrail rejimiyse Azerbaycan cumhuriyetinin toprak bütünlüğünü desteklediğini iddia ettiği halde bu İslam ülkesinin altını oymaya çalışmaktadır.

Bakû yönetiminin Siyonist rejimle yakın işbirliği sayesinde Karabağ'ı işgalden kurtarmak mümkün değildir. Çünkü soykırımcı İsrail rejimi ve Amerika Yahudi lobisi, İslam ülkelerinde sürekli kriz ve güvensizliğin devam etmesini ve bunların suiistimal edilmesini istemektedir. Buna ilaveten İslam ve Arap ülkelerindeki İslam uyanış ve halk kıyamının ardından artık yöneticilerin Siyonist rejimle işbirliğini sürdürmelerine izin vermeyeceklerdir. Bu nedenle Baku yönetimi de Ortadoğu bölgesinde ve İslam aleminde büyük bir itibar kaybına uğrayacaktır.

banner6

Yorum Gönder