sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

İngiltere'nin fonladığı Teyit.org'un kurucusunun paylaşımları kamuoyunda tepki topladı

11 Kasım 2017 Cumartesi 06:31
Bu haber 97 kez okundu

İçerik doğrulama amacıyla kurulan Teyit.org platformunun kurucusu Mehmet Atakan Foça tarafından atıldığı iddia edilen, şehitlerimizi aşağılayıp PKK'lı teröristleri öven tweetler kamuoyunda büyük tepki topladı. Kuruluşu fonlayan İngiliz Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği, sessizliğini korurken Teyit.org, bu haberi doğrulamadı.

İngiltere'nin fonladığı Teyit.org'un kurucusunun paylaşımları kamuoyunda tepki topladı
 Kamuoyunda yer alan yalan haberleri tespit etmek için kurulan ve son dönemlerde Google ile ortak çalışmalarıyla dikkat çeken Teyit.org'un kurucusu Mehmet Atakan Foça tarafından yapıldığı iddia edilen paylaşımlar kamuoyunda her kesimden büyük tepki topladı.Şehitlerimizi aşağılayıp PKK'lı teröristleri öven tweetler hakkında bir açıklama yapmak zorunda kalan Teyit.org kurucusu Mehmet Atakan Foça, yıllar önce atıldığını söylediği tweetlerin bazılarının montaj, bazılarının ise eylemlerden aktardığı sloganlar olduğunu iddia etti.10 KASIM'IN YIL DÖNÜMÜNDE ORTAYA ÇIKAN PAYLAŞIMLARDA ATATÜRK KARŞITI SÖYLEMLER

Teyit.org kurucusu Mehmet Atakan Foça'ya ait olduğu iddia edilen paylaşımlarda ayrıca Atatürk karşıtı söylemler de önemli bir yer tutuyor. 


İNGİLİZ BÜYÜKELÇİLİĞİ VE AB TARAFINDAN FONLANIYOR

İngiltere ve AB kuruluşları tarafından fonlanan kurum, İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliğinden 2016 yılında 82 bin 204 Türk Lirası yardım almış.İngiltere'nin 2016 yılında yaptığı 82 bin liralık yardım Teyit.org'da belirtilirken, yardım aldığı belirtilen İstasyon, Sivil Düşün AB programı ve European Endowment for Democracy (EED) kuruluşlarının ne kadar fon desteği sağladığı hakkında bir bilgi yer almıyor.


Aynı şekilde sistemin 2017 fonlama kayıtlarına dair bir bilgi de verilmiyor.

İNGİLTERE VE AB İDDİALAR KARŞISINDA SESSİZ

Projeyi fonlayan İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği kuruluşları iddialar karşısında sessizliğini koruyor. Tepki toplayan iddialar hakkında ilerleyen süreçte bir açıklama yapılıp yapılmayacağı merak konusu. 

Star.com.tr 
Akşam

banner6

Yorum Gönder