sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Filistin Direniş’i Şehit Vermeye Devam Ediyor

12 Aralık 2015 Cumartesi 09:48
Bu haber 212 kez okundu

Mehr Haber Ajansının Filistin El-Yevm haber sitesinden aktardığı bilgiye göre, Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından Siyonist İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu biri el-Bureyc diğer ikisi El-Halil mülteci kampından olmak üzere 3 kişinin şehit olduğu açıklandı.

Filistin Direniş’i Şehit Vermeye Devam Ediyor
Filistin sağlık kaynakları da, Gazze’nin kuzeyindeki Beyti Hanun sınır kapısı bölgesinde, güneyindeki El-Ferahin bölgesinde, El-Bureyc mülteci kampında ve doğudaki Nahil Avz bölgesinde yaşanan çatışmalar sonucunda 68 Filistin vatandaşının yaralandığını duyurdu.

Hatırlanacağı üzere; işgal atındaki Batı Şeria ile Gazze’de Filistin vatandaşları ile Siyonist İsrail askerleri arasında 11 Aralık Cuma günü şiddetli çatışmalar yaşanmıştı. Çatışmalara eş zamanlı olarak İslami Direniş Hareketi Hamas Taraftarları,  Direniş Hareketinin kuruluşunun yirmi sekizinci yıl dönümü sebebiyle  Gazze’nin çeşitli bölgelerinde gösteriler düzenledi.

Yerel kaynaklar; Gazze’nin kuzeyi ile  Han Yunus ve Refah bölgelerinin güneyinden binlerce Filistinlinin katılımıyla geniş çaplı  yürüyüş başlatıldığını belirtti.

Yerel kaynaklar ayrıca; Yürüyüşe Hamas Hareketi liderleri ve Filistin Yasama Konseyi milletvekillerinin de katıldığı bilgisini verdi. Yürüyüşe katılanların ellerinde Hamas bayrakları taşıyarak , işgal altındaki Kudüs’e ve üçüncü intifadaya destek sloganları attıklarını ifade etti.

Yorum Gönder