sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Boğaziçi Üniversitesi'nde protesto sürüyor: Akademisyenler, rektörlük devir teslim töreninde sırtlarını döndü

05 Ocak 2021 Salı 12:50
Bu haber 31 kez okundu

Boğaziçi Üniversitesi'nde, Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını protesto eden akademisyenler, rektör devir teslim töreninde rektörlük binasına sırtlarını döndüler. Akademisyenler ayrıca, gözaltına alınan öğrencilerin derhal serbest bırakılması çağrısında bulundular.

Boğaziçi Üniversitesi'nde protesto sürüyor: Akademisyenler, rektörlük devir teslim töreninde sırtlarını döndü
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanmasına tepki gösteren akademisyenler, bugün saat 12:00'de üniversite kampüsünde yapılan devir teslim törenine cübbeleriyle katıldı.

'Öğrencilerimiz derhal serbest bırakılsın'


Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri
 imzasıyla yapılan basın açıklamasında 'rektör, dekan ve enstitü müdürü gibi yöneticilerin atamayla değil seçimle belirlenmesi' gerektiği, bunun üniversitelerin 'anayasal özerkliği için şart olduğu' vurgulandı.

Açıklamanın ardından öğretim üyeleri, dünkü gösteriler nedeniyle gözaltına alınan öğrencilerin derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı.

Öğrenci kartı olanlar dışında içeri kimse alınmıyor

Boğaziçi Üniversitesi güney kampüsü içinde akademisyenlerin eylemi sürerken, üniversite dışında da polisler bekliyor. Öğrenci kartı olanlar dışında içeri kimse alınmıyor.

Yorum Gönder