sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

ÜRDÜN’DE YAPILAN ASKERİ TATBİKATLAR SURİYE'DE YAŞANANLARDAN FRKLI DEĞİL!

25 Mayıs 2012 Cuma 13:47
Bu haber 260 kez okundu

AMMAN – Suriye ve Direniş İçin Ürdünlü Aydınlar ve Gazeteciler Topluluğu dün; Ürdün’ün Suriye yada herhangi bir Arap devletine karşı plana müdahale edilmesi konusunda uyarıda bulunarak; halkın parasıyla finanse edilen Ürdün Ordusunun hiç bir zaman Milletin düşmanları elinde alet olmaması gereğine dikkat çektiler.

ÜRDÜN’DE YAPILAN ASKERİ TATBİKATLAR SURİYE'DE YAŞANANLARDAN FRKLI DEĞİL!

Topluluk dün yayınladığı bildiride; Ürdün ordusunun sadece ABD ve siyonistlerin çıkarlarına hizmet eden savaşlara bulaştırılmaması ve orduda bulunan pak kanların bu bağlamda heder edilmesine izin verilmemesi gereğini vurguladılar.

18 ülkenin katılımıyla Ürdün’de yapılan askeri tatbikatları kınadığını ifade eden topluluk; Suriye'de yaşanan durumlardan uzak olmayan, ABD planının erken hezimetine bir bedel niteliği taşıyan uluslararası bir pakt olarak nitelendirdi.

Suriye'nin mücadeleci tutumlarına ilaveten özellikle Filistin ve Lübnan'daki meşru direnişi destekleyen politikasının sabote edilmek istendiğini ifade eden topluluk; siyonist İsrail'i güçlendirmek ve Arap ulusundaki zenginlikleri gasp etmeyi sürdürme amacıyla Suriye'nin boyunduruk altına alınmasına çalışıldığını vurguladı.

Topluluk; Arap ve Müslümanların hegemonya altında tutulmalarının kolay olması için küçük ülkelere bölünmelerinin yanında halk iradesinin kırılması yönünde karanlık ve şer güçlerin bölgedeki ucuz aletleriyle düşmancı planlar uygulamaya çalıştıklarını ifade etti.

ABD ve Ürdün arasında Ürdün topraklarının Amerikan askerleri için start sahası olarak kullanılması yönünde müzakerelerin yapıldığına ilişkin haberlerin doğru olması halinde bunun benzeri görülmeyen bir tehlike teşkil ettiğini belirten topluluk böyle bir durumun, Ürdünlülerin onur ve haysiyetlerini yerle bir eden yeni bir işgal yöntemi sayıldığının altını çizdi.

Topluluk; Irak, Libya, Lübnan ve daha başka Arap ülkelerine barbar bir savaşta bulunan, Filistinlilerin haklarını gasp eden İsrail'in en büyük müttefiki olan ABD olduğuna dikkat çekerken, ABD’nin Araplar yada Müslümanlar yada Araplara ne gibi faydası olacağını sorguladı.

Yorum Gönder