sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Ürdün'de 7 Casus yakalandı

24 Ekim 2012 Çarşamba 21:24
Bu haber 265 kez okundu

Ürdün istihbarat yetkilileri, 7 Suriye vatandaşının modern haberleşme cihazları ile birlikte yakalandıklarını bildirdiler.

Ürdün'de 7 Casus yakalandı

El-alem televizyonunun bildirdiğine göre, Ürdün güvenlik ve istihbarat yetkilileri bu kişilerden 35 adet gelişmiş uydu bağlantı cihazı, gece görüşlü dürbünler ele geçirildiğini bildirdiler.

Bu habere göre güvenlik güçleri Ürdün'ün başkenti Amman şehri merkezinde yer alan "Cebel'ul Hüseyin" semtinde bir kişiye kuşkulanarak, durdurmuş ve üzerini arama sırasında ise çok yüksek ve güçlü bir telsiz cihazı ile diğer bazı gelişmiş verici cihazları ele geçirilmiştir.

Söz konusu kişi sorgulamalarında 7 kişilik bir gruba üye olduğunu ve başkent Amman'ın muhtelif semtlerinde ikamet ettiklerini belirtti.

Türkiye ve Lübnan'ın Suriye ile olan sınırlarının Beşar Esad yönetimi karşıtlarının geçiş güzergahı olduğu gibi Ürdün-Suriye sınırı da muhaliflerin Suriye topraklarına sızmaları için yaygın olarak kullandıkları önemli güzergahlardan bir diğeridir. Bundan bir süre önce Suriye yönetimine karşı silahlı mücadele veren Selefi-Vahhabi grupları asıl amaçlarının Suriye rejimini devirmek olduğunu açık olarak itiraf etmişlerdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder