sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Şiaları karalamak ve öldürmek için Kur'an yaktılar!

12 Aralık 2013 Perşembe 15:02
Bu haber 325 kez okundu

Pakistan’dan alınan haberlere göre, Şiileri öldürmek için 1980 yılında kurulan tekfirci “Sahabe ordusu” adlı örgüt, Şiileri, Şiilere karşı kışkırtmak ve Pakistan kamuoyunu Şiilere karşı tahrik etmek için Pakistan’ın İran sınırına yakın bölgesinde Kur’an-ı Kerim yakarak yeni bir komplo düzenledi.

Şiaları karalamak ve öldürmek için Kur'an yaktılar!
 Pakistan Sepah-ı Sahabe (Sahabe Ordusu) örgütü düzenledikleri bu komployla;  Pakistan halkında kötü izlenim bırakmak ve Şiilere karşı kışkırtmak için bir bahane elde etme hedefindeydiler. 

Anlaşılan bu karalama girişimi başarılı olmuşa benziyor, zira terörist ve tekfirci “sahabe Ordusu” taraftarlarınca, çoğunluğu Şia olan Pakistan’ın Kuveyte şehrinde Şiiler aleyhine protestolar yapıldı.

Tekfirci Vahhabi “Sahabe ordusu” kendilerinin yaptığı komployu bahane ederek, bugün sabah “Kuveyte” şehri ve Şiaların oturduğu “Liyakat” şehri pazarlarına saldırarak mağaza ve alışveriş merkezlerini tahrip edip ateşe verdiler. 

Öte yandan sahabe ordusuna bağlı teröristlerden birisi beline bağladığı bombayla Şiaların toplandığı alana giderek kendini patlattı ve Ehlibeyt taraftarlarından onlarcasının şehit ve yaralanmasına sebep oldu.

Şehit olan ve yaralıların sayısı hakkında bir bilgi verilmedi, ama Pakistan güvenlik güçleri bu saldırı sonucu Kuveyte şehrinde olağanüstü hal ilan edildiğini belirttiler.

Yorum Gönder