sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Pakistan, Amerikan ve İsrail aleyhtarı sloganlarla çınladı

15 Eylül 2013 Pazar 11:14
Bu haber 262 kez okundu

Pakistan Amerika ve İsrail aleyhinde ölüm sloganları ile çınladı.

Pakistan, Amerikan ve İsrail aleyhtarı sloganlarla çınladı
İRNA'nın bildirdiğine göre Pakistan genelinde halk Suriye devleti ve halkına destek amacıyla geniş çaplı gösteriler düzenleyerek, ABD ve Siyonistler aleyhinde sloganlar attı ve ABD'nin saldırgan siyasetlerini kınadılar.

Bu gösterilerin özellikle Pencab eyaletinin Lahor, Cehng, Gocerenvala, Serkudha, Bahavlipo, Sadık Abad ve Paysal Abad şehirlerinde daha şiddetli olduğu bildirilmekte.

İslam Abad yakınındaki Revalpendi şehrinde ise göstericiler ABD ve İsrail aleyhinde sloganlar atarak ABD'nin bölge politikasını kınadılar. Bu gösterilerde Beşar Esad yandaşlığında sloganlar atılarak İslam ümmetinin ABD'nin İslam dünyası özellikle Suriye'ye saldırı planını etkisiz bırakmasını da istedi.

Benzer bir gösterinin de Kuveyte şehrinde düzenlendiği ve göstericilerin ABD'nin yayılmacı politikalarını kınayarak, ABD ve İsrail bayraklarını yaktılar.

Pişaver şehrinde düzenlenen gösteri sırasında ise bir konuşma yapan Pakistan Vahdeti Muslimin partisi genel sekreter yardımcısı ABD, siyonist İsrail ve bazı Arap ülkelerinin Suriye'yi istikrarsızlaştırmak için ortak komplolarını kınayarak, başta Suriye olmak üzere Ortadoğu bölgesindeki krizlerin asıl suçlusunun despot Arap rejimleri olduklarını bildirdi.

Yorum Gönder