sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Suriye'de Cihat Nikahından Dönen Kadınlarda AİDS Görüldü

25 Eylül 2013 Çarşamba 13:24
Bu haber 647 kez okundu

Suriye’de cihat nikahı yapıp geri dönen kadınlarda AİDS hastalığının görülmesi Tunus makamları ve halkını tedirgin etti. Tunus İçişleri bakanlığından dün yapılan açıklamada Tunuslu kızları kaçak yollarla Suriye’ye götürmek isteyen birkaç örgütün ele geçirildiği kaydedildi.

Suriye'de Cihat Nikahından Dönen Kadınlarda AİDS Görüldü
 ABNA- Tunus eş Şuruk gazetesinin Suriye’den dönen kızlarda AİDS hastalığının görüldüğünü ifşa etmesinin ardından Tunus’ta halk endişeye kapılmaya başladı.

Eş Şuruk gazetesi dünkü sayısında Tunuslu 19 yaşındaki bir kızın bir yıl Suriye’de kaldıktan sonra 5 aylık bir bebek ve AİDS hastalığına yakalanmış olarak geri döndüğünü yazdı.

Tunuslu bu kız, Suriye’ye nasıl gittiği ve şu anda Suriye’de bulunan kızların durumu hakkında bilgiler de verdi. Eş Şuruk gazetesi, bu yola düşmüş kızların ve muhabirlerinin bizzat şahit olmuş oldukları gerçekler ışığında şu anda Tunuslu bir çok kızın AİDS hastalığına yakalandığını ve bunların Tunus’a geri dönmeleri halinde toplumda sağlık açısından büyük bir facia yaşanacağı hususunda uyarıda bulundu.

Gazetenin haberinde ayrıca Nusra Cephesi, Şam ve Irak İslam Devleti ve öteki selefi vahhabi grupların bu nikahın meşru olmadığı konusundaki görüşlere aldırış etmedikleri ve hatta saatlik evliliklere bile amel ettikleri belirtildi. Daha 17 yaşında olan bu kızın anlattıklarına göre daha önce hastane olarak kullanılan binada öteki kadınlarla birlikte tutulduklarını ve her ne zaman Suriyelilere saldırı düzenlense daha sonra bizlere saldırıyorlardı dedi.
banner6

Yorum Gönder

@name x