sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

Türkiye, İsrail İle bozulan arayı düzeltmek için heyet gönderiyor

31 Ağustos 2015 Pazartesi 08:18
Bu haber 190 kez okundu

2010 yılında terör rejimi İsrail güçlerinin Mavi Marmara gemisine yönelik düzenledikleri saldırının ardından bozulan Türkiye-siyonist İsrail ilişkilerinin düzelmesi yönünde çalışmaların yapıldığı gözlenirken, Times gazetesi, bu hafta Türkiye’den bir heyetin Tel Aviv’e gideceğini yazdı.

Türkiye, İsrail İle bozulan arayı düzeltmek için heyet gönderiyor
Fars haber ajansına göre, terör rejimi İsrail güçlerinin işledikleri  cinayetten 5 yıl sonra Türkiye’den bir heyet  Tel Aviv’e gidecek ve siyonist yetkililerle bir dizi görüşmelerde bulunacak.

Habere göre, Türkiye heyetinin bu ziyareti Ürdün nehrinin batı yakasında işgal altındaki topraklarda bir sanayi sitesi kurma adı altında gerçekleşecek ve Türkiye heyeti,  Siyonist İsrail rejiminin  bölgesel işbirlikleri bakan yardımcısı ile görüşecek.

Bilindiği gibi 2010 yılında Türkiye’den Gazze Şeridi’ne insani yardım taşıyan  sivil toplum kuruluşlarından onlarca gönüllünün bulunduğu Mavi Marmara gemisine  siyonist İsrail tarafından düzenlenen  saldırıda 9 Türkiyeli şehid olmuştu. Söz konusu  hadiseden sonra Türkiye-İsrail arasında ilişkiler zahiren kesilse de yıllık olarak yine milyarlarca dolarlık ticari ilişkilerin devam etmesi  Türkiye halkının tepkisine  neden olmuştu.

Yorum Gönder