sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

Antalyalı çiftçi tarım ilacını kendi yaptı

23 Aralık 2019 Pazartesi 14:28
Bu haber 55 kez okundu

Aksulu çiftçi Ahmet Çomak’ın, çok tanınmış iki bitkiden ürettiği tarım ilacıyla bütün zararlıları yok ettiği öne sürüldü.

Antalyalı çiftçi tarım ilacını kendi yaptı
 Tarım sektöründe ses getiren icadı Aksu İlaçlama firmasının sahibi Coşkun Aksu açıkladı.  Coşkun Aksu, kendi firmalarının ilaçlama makinelerini kullanan müşterisi çiftçi Ahmet Çomak’ın kendi ürettiği bitkisel tarım ilacıyla ürünlerinde oluşabilecek bütün zararlıların önüne geçtiğini söyledi.

Pul biber ile sarımsak eziliyor

Coşkun Aksu’nun iddiasına göre çiftçi Ahmet Çomak kendi ürettiği organik ilacı şöyle anlattı:

“Bir kilogram acı pul biber ile dövülmüş yarım kilogram sarımsağı 10 litre suda 10 gün bekletiyorum, sonra süzerek bu cihazda kullanıyorum ve 6 buçuk dönümlük seramda ne tuta, ne böcek, hiçbir zararlı virüs ve hastalık kalmıyor. Tüm meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.”

İlaçlı zerreler sebzenin içine işliyor

Ahmet Çomak’ın ürettiği bitkisel tarım ilacının yararlılığına bizzat şahit olduğunu açıklayan Coşkun Aksu, “Çiftçi arkadaşımız gazetelere çıkmak istemedi.

Ancak ürettiği tarım ilacı gerçekten müthiş. Üstelik organik.

Suyla seyreltildiği ve süzüldüğü için ürüne hiçbir zarar vermiyor ve tuta, kırmızı örümcek, beyaz sinek ve trips gibi zararlıların köküne kibrit suyu ekiyor.

Tüm çiftçi dostlarımıza bu karışımı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Elbette ilaçlamanın bizim özel fanlarımızla yapılmasının önemi büyük.

Bizin fanlarla yapılan ilaçlamada ürün yıkanmıyor, ilaçlı zerrecikler sebzelerin kılcal damarlarına kadar işliyor ve böylelikle en iyi sonuç alınıyor” dedi.

Hem ucuz hem zararsız

Çiftçi Ahmet Çomak’ın da, “6.5 dönümlük seramın içine 5 adet Aksu İlaçlama’nın özel üretimi olan güçlü fanlardan ve ilaç atma aleti taktırdım ve sulandırılmış sarımsak-pul biber karışımıyla tuta başta olmak üzere tüm zararlı böcekleri yendim. Çok şükür böcekler ve hastalıklar gibi tüm dertlerim, son derece ekonomik ve zararsız yöntem sayesinde son buldu” dediği belirtildi.

banner6

Yorum Gönder