sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

Felluh: Erdoğan Rejimi Kullandığı Teröristleri Kurtarmak İçin Saldırılarını Sürdürüyor

20 Şubat 2020 Perşembe 13:47
Bu haber 87 kez okundu

NEW YORK – Birleşmiş Milletlerde Suriye daimi heyetinin maslahatgüzarı danışman bakan Lüey Felluh Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan ve rejiminin uluslar arası kanun ve karalara açık bir ihlal teşkil ettiğini bir kez daha vurguladı.

Felluh: Erdoğan Rejimi Kullandığı Teröristleri Kurtarmak İçin Saldırılarını Sürdürüyor
 Felluh BM Güvenlik Konseyinin düzenlediği oturumda Suriye adına yaptığı konuşmada Erdoğan rejiminin Batılı belli başlı devletlerin destek ve talimatları ile Suriye’de radikal teröre desteğini sürdürdüğünü bir kez daha vurguladı.

Erdoğan rejiminin Suriye’de desteklediği terör örgütlerin BM Güvenlik Konseyinin uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alan radikal terör örgütleri olduğuna dikkat çeken Felluh; Erdoğan rejiminin Suriye’ye yönelik saldırıları ve ihlallerinin bu radikal teröristleri kurtarıp kollamak olduğunu vurguladı.

Felluh Suriye’nin kenditoprakları üzerinde radikal teröre karşı sorumlu ve duyarlı bir savaş verdiğini, bu savaşta duyarlılık, sorumluluk ve kahramanlığını da tüm dünyaya kanıtladığını ifade etti.

Suriye’nin kendi egemenliği ve bağımsızlığının yanı sıra toprak ve halkını koruma, bunların selametlerini de savunmada meşru hakkına dikkat çeken Felluh; hiç kimsenin bu hakkını gasp etmesi ya da kınaması hakkına sahip olmadığını kaydetti. Felluh uluslar arası kanun ve kararların yanı sıra anayasa ve düzenlemelerin Suriye’ye bu hakkı tanıdığını belirtti.

İdlib İlinin Suriye toprakları olduğunu hatırlatan Felluh; uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alan ve Kaide Örgütünün Suriye kolu olan Nusra Cephesinin yıllardır Erdoğan rejiminin destek ve yönlendirmeleriyle bu bölgeyi ele geçirip masum sivil vatandaşları canlı kalkan olarak kullandığını ifade etti.

Felluh Suriye’nin her karış toprağını terör ve işgalden kurtarma hakkının bir kez daha altını çizerken; terör ve destkçilerine karşı savaşını sürdürme kararlılığı ve azmine de bir kez daha vurgu yaptı.

banner6

Yorum Gönder