sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

Samsung'dan kavisli ekranlı akıllı telefon

14 Ekim 2013 Pazartesi 15:46
Bu haber 622 kez okundu

Samsung, yeni ürettiği kavisli ekrana sahip akıllı telefonunu Güney Kore'de piyasaya sürüyor. Şirket yetkilileri, yeni ürünlerinde plastik, ışık yayan diyot (yalnızca bir yönde akım geçiren devre elemanı) panellerinin de bulunacağını söyledi.

Samsung'dan kavisli ekranlı akıllı telefon
Akıllı telefon pazarında ürünleri en çok satılan markalardan Samsung, kavisli ekrana sahip cep telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

Şirketten yapılan açıklamada, 14,5 santimetrelik OLED içbükey ekranı bulunan Galaxy Round’un Güney Kore’deki en büyük taşınabilir telefon operatörü SK Telecom şirketi tarafından yarın piyasaya sürüleceği bildirildi. Akıllı telefonun 1003 dolardan satışa sunulacağı belirtilen açıklamada, SK Telekom şirketinin telefon satışı için alıcılara iki yıllık sözleşme imzalama şartı getirmeyeceği kaydedildi. Açıklamada, büyük ebatlı akıllı telefonun kavisli ekranı sayesinde kolayca kavranabildiğinin altı çizildi.

Gelişmiş OLED ekran kullanan kavisli televizyon üreticisi LG şirketiyle küresel çapta ekran üreticisi olan iki şirketten biri olan Samsung’un, esnek ekranlı akıllı kol saatleri için patent başvurusunda bulunduğu biliniyor.

Kavisli veya kırılmaz ekranlar, her ne kadar esnek pil ve elektronik aksamlar henüz mevcut olmasa da esneyebilen akıllı telefon geliştirilmesinin ön adımını oluşturuyor.
banner6

Yorum Gönder