sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

gazeteturkh@gmail.com -->

AVRASYA BİRLİĞİ VE TÜRK BİRLİĞİ ÜZERİNE SÖYLEŞİ.

AVRASYA BİRLİĞİ VE TÜRK BİRLİĞİ ÜZERİNE SÖYLEŞİ.

Röportaj

19 Aralık 0000, 03:39
Bu röportaj 2523 kez okundu
Zafer Yücel; Sayın İsmail bey Türk birliği konusu hep bir hayal ve çok yönlere çekilebilen bir Ülkü olarak kaldı, bu konuda neler düşündüğünüzü anlatabilir misiniz.

İsmail Kalay;
Türk devletlerinden oluşan bir Türk birliği fikri hayal değildir ama bizim tepebaşlarımız çok eskiden beri tutulmuştur, zorla ve kandırılarak ABD, AB, İsrail gibi emperyalistlere hizmet ettirilmekteyiz. Bu kapsamda yapılan yanlışları ve oluşan sorunları, içinde bulunmam sebebi ile en iyi anlayanlardan biriyim. 

Bu konu bilindiği gibi yeni değildir, Azerbaycan ile önce Özal ve sonrasında Demirel ile dost olduk, o bölgeye İngilizleri soktuk, Yahudileri de pay sahibi yaptık. Özal Türkmenistan’a 300 iş adamını götürdü, bu iş adamlarının Türkmenistan’da tokatçılık üçkâğıtçılık yapması üzerine aramızdaki köprüler yıkıldı ama bu sayede Türkmenistan kurtuldu. 

Türkiye’yi kullanarak hem İslam dünyasını hem Türk dünyasını sömürme çalışmaları Özal ve Fethullah ile başladı. Galsnost, Perestroykadan sonra onlarda Avrasya birliği kurulsun istiyordu ama onların isteği ABD güdümünde bir sömürü düzeniydi, buna asla izin veremezdik vermedik. 

Şu an gelişmelerden tüm Asya rahatsızdır ve yeni bir birliktelik arayışı başlamıştır. Kazakistan devlet başkanı Sayın Nazarbayev olaylara çok iyi bilmekte ona göre de stratejiler geliştirmektedir. Kazakistan’daki son olaylar bunun engellenmesi içindir ve CIA ve emperyalist güçlerin tezgâhıdır. Avrasya birliği aslında yeni bir turan birliği olacaktır. 

Zafer Yücel; Peki ABD nin bu konuyu kullanma yönünde çabaları olduğunu biliyoruz, bu girişimler ne yönde?


İsmail Kalay; ABD nin yönlendirdiği diğer projede bize hizmet ediyormuş gibi görünse de ABD ve emperyalist ülkeler bizi maşa olarak kullanmak amacındadır ve bu tüm dünyanın sonunu getirebilecek bir oyundur. Bu oyunda en büyük zararı yine biz Türkiye ve Türkler görecektir. Başımızdakiler emperyalistlerle yakın işbirliği içindedir ve onların Antiemperyalist Politikalar izlemesi mümkün görünmemektedir.

Tüm dünyada dengeler yeniden kurulmak zorundadır ve bu dengeyi kuracak olan Türk dünyasıdır. Rusya Federasyonu bünyesindeki Kazakistan'nın kurmak istediği bu birlik en hayırlı olacak olan girişimdir. Türkiye olarak bu günkü sistem ve yöneticilerle bu birliğe katılmamız Avrasya birliği için hayırsız olacaktır ve dünya da ki güç dengelerini tamamen emperyalizmin çıkarlarına hizmet edecek yönde etkilemeye çalışacaktır. 

Zafer Yücel; Emperyalistlerin faaliyetleri ne yöndedir ve Türkiye’nin bu konuda işlevi nedir?

İsmail Kalay; Bu günkü yönetim ile bu birlikte bulunmamız mümkün değildir, zaten bu günkü yönetim aslında Türk düşmanı emperyalizmin hizmetini yapmaktadır. Ayrıca, Avrasya birliği ilişkileri S.S.C.B. dönemindeki gibi asla 
olmayacaktır olamaz . Bu birlik ekonomik birliktelik ve sonrasında da Nato’ya benzer bir pakt ortaya çıkaracaktır. Zaten şu an Rusya Federasyonu bünyesindeki Türk cumhuriyetleri ile Rusya arasında vize gümrük gibi engellemede yoktur, kısmen ekonomik birliktelik vardır. 

Ben Sayın Nazarbayevin Avrasya birliği çalışmalarına sonsuz destek veriyorum. Zaten geçen seneki Kırgızistan da ki iç çatışmada da, diğer Türk devletlerine Rusya ile yakın ilişki içinde olmalarının çok daha hayırlı olacağını da ilettim. Kırgızistan da sayın Atambayev de ABD üslerini kaldırmak için uluslararası hukuku inceletiyor gerekeni de yapacaktır. Şu an Türk devletleri üzerinde Rusya ve CIA MOSSAD İngiliz gizli servisleri savaşı vardır. 

Zafer Yücel; peki sonuç;

En acı olanı ise bu ajanların kardeş ülkelere, Türk şirketleri ve Fethullahçı şirketler aracılığı ile girmesidir. Gerçi Nakşibendîciler ve Selefiler de var sadece Fethullah değil zaten Fethullahın okulları kalmadı kapatıldı. Fethullahın sadece Türkmenistan da üç gizli okulu var ama orada da sıkı markaj var. STV yayınları geçen sene bana Ergenekon Davası kapsamında yapılan operasyon sonrası tamamen kaldırıldı. 

Asya da Azerbaycan, İran dâhil kuzey ırak üzeri giden şirketlerde var Kürt şirketleri hepsini belirtemeyeceğim. Yani şu an biz ihanet içindeyiz, işgal edilmiş bir ülkede yaşadığımızın farkında değiliz, bazılarımız bunun farkında olsa da milletimiz farkında değil. 

Yorum Gönder