sol dikey -->

Sol Dikey - 2 -->

banner52
gazeteturkh@gmail.com -->

ATATÜRK’ÜN YILLAR ÖNCE SÖYLEDİKLERİ, 21. YÜZYILDA UFKUMUZU AÇIYOR!

ATATÜRK’ÜN YILLAR ÖNCE SÖYLEDİKLERİ, 21. YÜZYILDA UFKUMUZU AÇIYOR!

ZAFER YÜCEL

07 Ekim 2012, 05:26
Bu makale 1394 kez okundu
 ABD eski Başkanı Bill Clinton ve Almanya eski Başbakanı Gerhard Schroeder gibi siyasetçilere yön veren ve Tony Blair’in danışmanı İngiliz sosyolog Lord Anthony Giddens;

"Atatürk’ün yıllar önce söyledikleri, 21. yüzyılda bizim ufkumuzu açıyor" demiş. 
 
Göz boyamaya yönelik bu haber 2009 da birçok mecrada yaygın olarak ortalığa yayıldı. Bu yazıyı 30 Mayıs 2009 Cumartesi günü yazmıştım ama hala güncelliğini kaybetmedi bu yüzden az bir uyarlama ile tekrar yayınlıyorum.
 
Evet, Lord Anthony Giddens; "Atatürk’ün yıllar önce söyledikleri, 21. yüzyılda bizim ufkumuzu açıyor" demiş.

Hayret ki ne hayret, hangi dağda kurt ölmüş? Atatürke çeteci diyen ve Lozan anlaşmasını ortadan kaldırmak için can atan İngilizler hidayete mi erdi acaba? Fethullaha itibar edip sosyeteye tanıtmalarının ve giderek Güle Madalya vermelerinin sebebi ne olsa gerek.

Bu arada belirtelim Anthony Giddens ünlü bir sosyologdur, "Tarihsel Materyalizmin Çağdaş Eleştirisi" Siyaset, Sosyoloji ve Toplumsal Teori’’ vs. gibi birçok eseri var. Söylediklerini önemsemek ve faydalanmak istediğim bir kişi ama yönü belli.

Ünlü sosyolog Lord Anthony Giddens şöyle devam etmiş:

‘’Türkiye’nin pozisyonu artık daha önemli, Stratejik anlamda Türkiye dünyanın göbeğine oturmuş durumda. Türkiye’nin, yenidünya düzeninde müthiş bir çıkışı var. Obama Türkiye Büyük Millet Meclisinde muazzam bir konuşma yaptı, Bush bir milyon yıl iktidar olsaydı böyle konuşma olmazdı" demiş.

Bence o dönemde Tony Blair in ortakçısı olduğu Irak Fatihi ABD Başkanı Bush u eklemekle aba altından sopa göstermiş, bu ABD’den size lütuf bunun kıymetini bilin demeye getiriyor...

Sayın, Giddens, Atatürk’ün; "Şiddete başvurarak ve kılıç kuşanarak zafer kazanmaya çalışanlar eninde sonunda düşünce ve ekonomik gelişmeyle kuşatanlara mağlup olacaktır" sözlerini de hatırlatmış...

Mustafa Kemalin ufkumuzu açan bir sürü sözü var ama böyle bir sözü var mıydı bilmem. Cahilliğimi bağışlayın ama ben hiç rastlamadım, belki yorum ve üslup değişik olduğu içindir.

Ayrıca hangi Düşünce ve Ekonomik gelişmeden bahsediyor ki bu sayın zat? Düşünce demekle ABD entrikalarını, AB ve Ermeni tezlerini, Ekonomik gelişme ile de, 1940’lardan beri işbirlikçileri ile bizi getirdikleri Batı bağımlı durum ve Monetarist ekolün Ülkemiz de ulaştığı yağmayı kastediyor herhalde.

Hayret bir şey, çünkü o zamanlar yenilgiyi tadan ve fakir gençlere aydınlanma fırsatı yaratan Köy Enstitüleri, Toprak Reformu ve fırsatçı savaş zengini işbirlikçilerinden alınan varlık vergisine bile bu kadar takan, bu günlerde ‘’HALA CİHANDA BARIŞ DİYORLAR, NE BARIŞI?’’ Diyecek kadar şaşkınlaşan işbirlikçilerin hamisi 
Emperyalistlerden, bunları duymak şaşırtıcı.

Sabıkalı Emperyalist ABD'nin dümen suyundaki Politikaları ortada olan Tony Blair’in danışmanı Lord Anthony Giddens bizi saf görüyor anlaşılan. Suudilerin patent sahibi ve ABD’nin kök hücresi İngilizlerin, tarihi derinliğe sahip politikalarına hâkim olduğu belli. Bu zatın genel tavrına bakılırsa, bizim hafızamızı sildiklerinden de emin, resmen bizi aptal yerine koyuyor.

TÜRKİYENİN BULUNDUĞU COĞRAFYANIN ÖNEMLİ OLDUĞU MALUM

Lord Anthony Giddens’in; ‘’Türkiye’nin pozisyonu artık daha önemli, Stratejik anlamda Türkiye, dünyanın göbeğine oturmuş durumda.’’ sözleri, bana Atatürk’ün bu konulara ilişkin şu söylediklerini hatırlattı…
_____________________________________________________________

MUSTAFA KEMAL, TÜRK KURTULUŞ SAVAŞI'NIN ULUSLARARASI BOYUTUNU AÇIKLARKEN ŞUNLARI SÖYLÜYOR;

"Türkiye, Doğu ve Batı Dünyası'nın sınırındaki coğrafi konumuyla ilginç bir rol oynuyor. Bu durum, bir yanı ile yararlı iken, diğer yandan tehlikelidir. Batı emperyalizminin Doğu'ya yayılmasını durdurabileceğimiz için, Özgürlük yolunda Türkiye'yi öncü olarak gören bütün Doğu halklarının sevgisini kazanmış bulunuyoruz.

Diğer yandan, bu durum bizim için tehlikelidir. Çünkü Doğu'ya yönelen saldırıların bütün ağırlığı, öncelikle bizim üzerimizde yoğunlaşmış bulunuyor. Türk halkı bu konumu ile gurur duymakta ve Doğu'ya karşı bu görevi yerine getirmekten mutlu olmaktadır.''
____________________________________________________________

Sayın, Lord Anthony Giddens, "Atatürk’ün yıllar önce söyledikleri, 21. yüzyılda bizim ufkumuzu açıyor" demiş… Evet, görüldüğü gibi ufkumuzu açıyor ama Lord Anthony Giddens’ın ima ettiği yönde değil…
 ____________________________________________________________

BAKIN ATATÜRK'ÜN 1923 YILINDA AMERİKALI GAZETECİ ISAAC F.MARCOSSON'A VERDİĞİ MÜLAKATINDA ATATÜRK BU KAPSAMDA BAŞKA NE DEMİŞ…

Bir gün, birinci cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O dönem geldiğinde yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri bu halkların değil, emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve kurtuluş savaşında yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onlarında hakkından gelecektir.
____________________________________________________________

’’ Mustafa kemale Atatürk
denmesinin sebebi ne olsa gerek? Büyük Türk Devrimi sonrasında söylediği bu sözleri, büyük NUTUK da da şahit olduğumuz tam isabetli ön görüyü yansıtmıyor mu?

ATATÜRKE dil uzatan sıçanların gözden kaçırdığı en önemli içerik şudur…

Mustafa Kemal,
bütün bu cephenin üstüne çullandığı Osmanlının içinde türlü sorunla uğraşmış, türlü cephede savaşmış bir Asker, ayrıca çok iyi yetişmiş çeşitli bilimsel araştırmalara ve devrimlere öncülük yapmış önemli birikim sahibi dürüst güvenilir bir Liderdir. Bunun yanında, tüm Dünya Politikalarına hâkim, bilime meraklı Erdemli bir Devlet adamı ve Dünyadaki belli başlı önemli devrimcilerin başında gelir.

Ayrıca, bazı kendini bilmez üçkâğıtçı işbirlikçilerin işlerine gelmediği için saldırdıkları gibi din düşmanı da değil, halkın içinden gelmiş ve halkla bütünleşmiş her konuda gerçekçi biridir.

EMPERYALİSTLERİN ÜÇKÂĞITLARINA KARNIMIZ TOKTUR.

Dünyadaki gelişmeleri takip eden değil içinde yaşayan Mustafa Kemal’in, son senelerde iyice üzerimize çullanan Emperyalistlerin üçkâğıtlarına karnı toktur ve Emperyalistlerin heveslerini kursaklarında bıraktığı da kesindir.

Buna bağlı olarak bu beylerin ve uşaklarının bizi enayi yerine koymaktan vazgeçirilmesi de şarttır, çünkü bizimde bu üçkâğıtlara karnımız toktur.

Şu çok iyi bilinmelidir ki, değerli hocalarımız ve öldüre, öldüre bitiremedikleri aydınlarımız senelerdir hafızamızı canlı tutuyor. Hem onların, hem de insanlığın ortak ufkuna çalışan sağduyulu evrensel Bilim insanları ve Aydınları sayesinde hafızamız silinmemiştir.

Monarşilerden türeyen ekollere methiyeler düzen üçkâğıtçıların bütün hafıza silme ve çarpıtma çabalarına rağmen, tarihteki bütün insan hakları ihlallerini, yalan, sömürü, kıyım ve hırsızlıkları bilmekteyiz.

Biz sadece, insani talepleri olan Dünya insanlarını kötü göstererek çıkarını yürüten Emperyalistlerin, tüm dünyadaki bu tip faaliyetlerinin bitmesini ve Mustafa Kemal'in ‘’Yurtta sulh, Cihanda sulh’’ sözü ile anlam bulan, güzel bir gelecek istemekteyiz.

Saygılarımla

Yorum Gönder